Pasowanie na czytelnika

W  lutym 2021 r. odbyło się w naszej bibliotece uroczyste  pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie,  rozwiązali  krzyżówkę, dzięki której sprawdzili znajomość bohaterów baśni i bajek. Następnie pięknie recytowali przygotowane wiersze o książce i czytali poznaną lekturę. Dowiedzieli się, jak należy dbać o książki,  zapoznali się również z regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki i wywiązywać się z obowiązków czytelnika.  Każdy pierwszoklasista otrzymał kartę biblioteczną oraz książkę „Pierwsze Abecadło” ofiarowaną przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. I wreszcie przyszedł czas na wypożyczenie pierwszej książeczki.  Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

Renata Tutka, Michalina Śniosek