Pasowanie na czytelnika

W listopadzie uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu, wprowadzającym ich w świat książek, czytania i biblioteki szkolnej, podczas którego zostali pasowani na czytelników. Pierwszoklasiści zapoznali się etapami powstawania książki – od pomysłu autora po trafienie publikacji do rąk czytelnika. Dowiedzieli się, w jaki sposób należy dbać o książki, oraz odgadywali tytuły baśni na podstawie ukazanych rekwizytów. Po złożeniu uroczystej przysięgi książkom zostali pasowani Piórem Fantazji, a także otrzymali imienną kartę czytelnika oraz Wyprawkę Czytelniczą dla Pierwszoklasisty „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”. Na koniec po raz pierwszy mogli wypożyczyć wybraną przez siebie pozycję.
A.Partyka