Podsumowanie akcji Tydzień dla Ziemi

12 maja 2023 r. podsumowane zostały działania związane z akcją dotyczącą Tygodnia dla Ziemi.

W ramach tej akcji zostały podjęte następujące działania:

1. Uczniowie klasy 5d i uczniowie z klas 6 a,b,c zorganizowali 28 kwietnia br. przedstawienie ekologiczne pt. Ekoexspress.

2. Na listkach „specjalnego drzewa“ uczniowie przez tydzień mogli zapisywać, jakie podjęli działania na rzecz naszej planety, naszego najbliższego środowiska – zdjęcia drzewa z zielonymi listkami.

3. W tygodniu dla Ziemi uczniów powitały na drzwiach do pracowni zawieszki z ekologicznymi hasłami.

4. Rozstrzygnięto plastyczno-ekologiczny konkurs pt. Jak będzie wgladała Nasza Planeta za 100 lat! Z poszczególnych poziomów klasowych zostały wybrane najlepsze prace, które w najbliższym czasie zostaną nagrodzone:

Wiktor Urbanik z 2b

Amelka Góral z 4a

Xenia Wojtaś z 5c i Bernard Sychta z 6a

Szymon Zdonek z 8b

Laureaci i pozostali uczniowie otrzymali oceny celujące i bardzo dobre z geografii, biologii lub przyrody.

5. Uczniowie klas młodszych 27 kwietnia uczestniczyli w akcji Sprzątanie Świata, zorganizowanej przez Urząd Miasta w Stalowej Woli. Na zdjęciach uczniowie klasy 2b i 3c, którzy posprzątali teren wokół swojej szkoły i ku zdziwieniu znaleźli sporo śmieci.

6. Uczniowie mieli możliwość wysłania zdjęć, co robią dla Naszej Planety, aby ją ratować? Przykładowe zdjęcia wykonali:  Karolina Kozak z 6b i Agata Kozak z 7 b, Natalia Książek z 6b, Antek Sikora z 6a, Maja Sabat z 3c, Bartosz Wydra z 5c i Olga Bąk z 4a.

7. Uczniowie klas piątych sadzili warzywa i zioła a także próbowali wyhodować ziemniaka z bulwy oraz imbir z kłącza.

8. Uczniowie na zajęciach z wychowawcą mieli możliwość obejrzenia ciekawych materiałów związanych z Międzynarodowym  Dniem Ziemi.

np. Escape Room pt. Ocalić Ziemię.

Za wszystkie podjęte działania uczniowie otrzymają pochwały. Cieszy nas, że uczniowie naszej szkoły nie są obojętni na los naszej planety! Brawo!

W.Budkowska-Kozak, L.Dzikowska i L.Goc