Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2021r.w oddziale przedszkolnym wszystkie dzieci uczciły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia przyszły one do szkoły ze swoimi ulubieńcami, aby bawić się, świętować i uczyć. Każde dziecko przyniosło na zajęcia swojego małego lub dużego przyjaciela – Misia. Były one różnej wielkości i koloru, a każdy z nich piękny oraz wyjątkowy. Ten uroczysty dzień rozpoczął się od zaprezentowania swojego misia kolegom i koleżankom. Następnie dzieci wysłuchały historii powstania pluszowego misia, zapoznały się z historią tego święta. Obejrzały prezentację multimedialną, dzięki której poznały różne misie z bajek oraz gatunki prawdziwych niedźwiedzi żyjących na świecie. Następnie odbyły się konkursy: odgadywanie zagadek dotyczące bajek z misiem w roli głównej, układanie misia z puzzli, tańce z misiami, zabawa ruchowa przy znanej wszystkim piosence „ Stary niedźwiedź mocno śpi”. Śpiewały też piosenki pt.: „Pluszowy miś”, „Jadą, jadą misie”, „Jestem niedźwiadek”, „O kochaniu misia” ilustrowane ruchem. Bawiły się z misiami w zabawy na chuście animacyjnej oraz wykonywały ćwiczenia gimnastyczne z pluszakami przy muzyce. Rozwiązywały „misiowe” karty pracy, grały kostką w misiową grę. Wykonały prace plastyczne z papieru w kilku odsłonach: misia brunatnego, koalę oraz pandę. Największe emocje u dzieci wywołała zabawa w odnalezienie schowanego w sali misiowego przysmaku, czyli „małego co nie co” – miodowych pierniczków. Na zakończenie dnia, wszystkie dzieci otrzymały medale za udział w uroczystości. Najważniejszy, główny cel imprezy- wspólna, pełna uśmiechu i radości, zgodna zabawa został osiągnięty. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. To misiowe przyjęcie na pewno pozostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

A. Baniuch, M. Wilczak