Święty Mikołaj w zerówce

6 grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty, wraca do nieba uśmiechnięty”.

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień 6 grudnia. Wszystkie dzieci z zerówki przyszły ubrane na czerwono z  mikołajowymi czapeczkami na głowach oraz innymi ozdobami. Już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi oraz nasłuchiwały mikołajowych dzwoneczków.  Pomimo braku białego puchu, jak co roku św. Mikołaj przybył na czas. To wyjątkowy gość, który odwiedza nas tylko raz w roku w asyście swoich pomocników aniołów. Mikołaj wręczył każdemu wspaniały prezent. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie za rok. Dzieci rozmawiały z  Mikołajem  i  zaśpiewały mu w podziękowaniu za przybycie piosenki pt. : „A Mikołaj pędzi”, „Zima, zima, pada śnieg”, „Święty uśmiechnięty”. Pożegnaliśmy Mikołaja pełni emocji. Pamiątką tego spotkania były  wspólnie zrobione zdjęcia.
MIKOŁAJU, DZIĘKUJEMY!!

Opracowała  A. Baniuch