Szkolny Konkurs Literacki „Pisać każdy może…”

Czas pandemii i domowej izolacji to doskonała okazja do tego, aby rozwijać swój talent literacki. W związku z tym zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w Szkolnym Konkursie Literackim „Pisać każdy może…” na opowiadanie lub komiks o tematyce współczesnej.

Regulamin Konkursu

Organizatorzy konkursu: Agnieszka Kaczmarska, Aleksandra Rajkowska

Adresaci konkursu: uczniowie klas 4-8

Cele konkursu:

·       rozwijanie talentów literackich dzieci i młodzieży

·       inspirowanie do aktywności twórczej

·       rozwijanie wyobraźni i kreatywności

·       uwrażliwienie na piękno i bogactwo języka ojczystego

Zasady konkursu:

·       Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych:

Ø I kategoria: uczniowie klas 4-6

Ø II kategoria: uczniowie klas 7-8

·       Przedmiotem konkursu jest napisanie opowiadania lub stworzenie komiksu o tematyce współczesnej (np.: nauka na odległość, życie w czasie pandemii, eko-nawyki, samotność, odwaga, przyjaźń, radość, uczciwość itp.).

·       Każdy uczeń może przesłać tylko jedną pracę.

·       Opowiadanie lub komiks ma być pracą autorską i nigdzie wcześniej niepublikowaną. Nie może być plagiatem utworów zamieszczonych w Internecie.

·       Do opowiadania uczestnik może dołączyć ilustracje stworzone przez siebie dowolną techniką.

·       Praca może zostać wykonana w wersji elektronicznej (np. word, pdf) lub papierowej. W przypadku wersji papierowej uczestnik wysyła skan lub zdjęcie.

·       Objętość tekstu maksymalnie 4 strony A4.

·       Na końcu pracy uczestnik umieszcza informacje widoczne i czytelne dla organizatora: Imię i nazwisko autora oraz klasę (Jan Kowalski, klasa 6B)

·       Pracę należy wysłać na adres e-mail organizatora:a.kaczmarska@psp11.pl lub a.rajkowska@psp11.pl w nieprzekraczalnym terminie do 19 lutego 2021r.

·       Prace konkursowe oceniać będzie jury powołane przez organizatora.

·       Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły.

·       Na laureatów czekają nagrody.

·       Wzięcie udziału w konkursie jest jednoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu i wyrażeniem zgody na wykorzystywanie danych osobowych uczestnika do celów konkursowych.

Zachęcamy do udziału w konkursie i życzymy powodzenia!

Agnieszka Kaczmarska

Aleksandra Rajkowska