Wycieczka do Osady Leśnej Doboszówka

W dniu 7 czerwca 2022 r. klasa 2b udała się na wycieczkę do Osady Leśnej Doboszówka  w Kalennem.  Dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych "Od ziarenka do bochenka". Dowiedziały się jak i z czego powstaje chleb. Poznały różne rodzaje zbóż. Uczestniczyły w młóceniu cepem żyta, oczyszczały ziarno w przetakach i młynku. Mieliły ziarna w ręcznych żarnach. Następnie dzieci samodzielnie przygotowały i wyrobiły z ciasta swoje małe chlebki, które udekorowały makiem i słonecznikiem. Pięknie upieczone zabrały ze sobą do domu. Dowiedziały się jak powstaje masło, wyrabiały je w maselniczce. Zwiedzając gospodarstwo, obserwowały i karmiły zwierzęta. Wszystkim bardzo podobało się mini zoo na terenie gospodarstwa.

Opiekę podczas wycieczki sprawowała wychowawczyni Ewa Łątkowska oraz rodzice.

E. Łątkowska