Wycieczka w Beskid Śląski

Uczniowie klas 8a, 8b, 7a, 7b, 7e, 7f wraz z opiekunami P. Kowalczyk, K. Grdeniem i T. Pirógiem wybrali się w dniach 7-10.06.2022 r. na czterodniową wycieczkę w Beskid Śląski – Wisła - Żywiec – Szczyrk. Celem wycieczki było propagowanie zdrowego wypoczynku, krzewienie turystyki górskiej i aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczniowie w pierwszy dzień relaksowali się na basenach w hotelu Gołębiewski w Wiśle, w drugi dzień z przewodnikiem zwiedzali Zamek w Żywcu i Muzeum Przyrodnicze i Etnograficzne Żywiecczyzny. Był też wyjazd kolejką na Górę Żar. W trzeci dzień udaliśmy się do Szczyrku gdzie wyjechaliśmy kolejką na Skrzyczne i spacerowaliśmy po górach podziwiając piękne widoki. W ostatni dzień odwiedziliśmy największy park rozrywki Energylandię gdzie uczniowie korzystali z extremalych atrakcji.

P. Kowalczyk