ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W SZKOLNYM KONKURSIE JĘZYKOWYM „Mistrz poprawnej polszczyzny”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego zapraszamy uczniów do udziału w szkolnym konkursie językowym.

REGULAMIN KONKURSU "MISTRZ POPRAWNEJ POLSZCZYZNY"

Uczestnicy konkursu: uczniowie kl. 6-8 PSP nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli.
Termin i miejsce: 26 lutego 2024 r., godz. 13.00, biblioteka szkolna.
Cele konkursu:
•    rozbudzanie zainteresowań uczniów językiem ojczystym;
•    popularyzowanie poprawnej polszczyzny;
•    pogłębienie świadomości językowej uczniów.
Forma konkursu: test.
Wymagania:
•    znajomość zagadnień związanych z poprawnością językową i powszechnymi błędami językowymi.
Zalecana literatura:
•    Raport 100 najczęściej popełnianych błędów w internecie w 2022 r. [online:] https://nadwyraz.com/blog-raport-100-najczesciej-popelnianych-bledow-w-internecie-w-2022;
•    Wielki słownik poprawnej polszczyzny PWN, red. A. Markowski,  Warszawa: Wydawnictwo Naukowe PWN 2004.

Nagrody:
Laureaci -  cząstkowa ocena celująca z języka polskiego i nagroda rzeczowa.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.
Wzięcie udziału w konkursie jest jednoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu i wyrażeniem zgody na wykorzystywanie danych osobowych uczestnika do celów konkursowych.
Zachęcamy do udziału w konkursie i życzymy powodzenia!
M. Ciastek, A. Partyka

DO WAKACJI 2024 POZOSTAŁO