Imprezy szkolne

Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej

W dniu 10.11.2021r. w naszej szkole zostały zorganizowane zajęcia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy, przy współpracy Centrum Rozwoju Ratownictwa w Rzeszowie, Ośrodka Szkolenia Kierowców „Motos” oraz Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli. Wzięli w nich udział uczniowie klasy 2c, 4b, 4c i 4d. Zajęcia miały na celu poznanie sposobów postępowania podczas: omdlenia, zasłabnięcia, utraty przytomności i zatrzymania krążenia. Ratownik medyczny najpierw prezentował uczniom jak należy zachować się w przypadku wystąpienia powyższych sytuacji, a następnie uczniowie sami ćwiczyli poprawne zasady udzielania pierwszej pomocy, pod kierunkiem ratownika medycznego i funkcjonariuszy policji. Do realizacji ćwiczeń wykorzystywaliśmy fantomy. Uczniowie bardzo chętnie włączali się w ćwiczenia, każdy z uczniów chciał samodzielnie wykonać resuscytację krążeniowo oddechową i inne czynności związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali drobne upominki od Ośrodka Szkolenia Kierowców „Motos”.