Logo

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli

Ogłoszenia

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Z psychiatrią na TY! Poradnik dla dzieci i młodzieży

Do Rzecznika Praw Pacjenta dociera wiele pytań ze strony rodziców i opiekunów młodych pacjentów doświadczających kryzysów psychicznych, dotyczących leczenia, postępowania z pacjentem oraz próśb, gdzie szukać pomocy. Również młodzi pacjenci chcą być bardziej świadomi swojej sytuacji wynikającej z choroby.

Prowadzone w 2019 r. przez Rzeczników Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego lekcje w szkołach pokazały, że młodzi ludzie, którzy nie doświadczają sami kryzysu psychicznego, również mają wiele pytań i wątpliwości dotyczących zdrowia psychicznego. W dobie łatwo dostępnych, aczkolwiek nie zawsze rzetelnych informacji Rzecznik Praw Pacjenta postanowił odpowiedzieć na wpływające sygnały od nastoletnich pacjentów oddziałów psychiatrii i stworzyć poradnik dla dzieci i młodzieży, a także rodziców i opiekunów o zdrowiu psychicznym. Poradnik „Z psychiatrią na Ty!” jest realizowany w ramach porozumienia naukowego zawartego pomiędzy Rzecznikiem Praw Pacjenta a Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie. Zaproszenie do współpracy nad realizacją tego projektu edukacyjnego przyjęły także Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych w Polsce oraz Nastoletni Azyl. Autorami pytań są pacjenci oddziałów psychiatrii w całej Polsce.

https://www.gov.pl/web/rpp/z-psychiatria-na-ty-poradnik-dla-dzieci-i-mlodziezy

Zagrożenia związane z Internetem - Cyberprzemoc

Propozycje konkursów dla uczniów

Celem konkursu jest propagowanie polskich tradycji marynistycznych. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Uczniowie biorący udział w konkursie proszeni są o wykonanie pracy plastycznej (wykonanej w dowolnej technice – malarstwo, rysunek, collage w orientacji poziomej) związanej z historią polskiego okrętu wojennego Błyskawica.
Krótka historia polskiego niszczyciela Błyskawica jest zamieszczona na przygotowanej karcie konkursowej w formacie PDF, dostępna jest również na naszej stronie internetowej www.okretypodwodne.edu.pl [1]
zakładka Konkursy.
Regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.okretypodwodne.edu.pl/konkursy/
Konkurs ARMADA 2020 odbywa się za pośrednictwem Internetu. Wszystkie prace muszą być dostarczone po uprzednim zeskanowaniu i przesłane do 20 grudnia 2020 roku. Zeskanowane prace powinny być zapisane w formacie
PDF lub JPG w rozdzielczości 300 DPI. Wielkość pracy to format A4. Prace konkursowe prosimy przesłać na adres e-mailowy: okretypodwodne@op.pl
Więcej informacji na temat konkursu dostępne jest na stronie www.okretypodwodne.edu.pl [1].

Wszystkie nadesłane prace zostaną opublikowane w albumie ARMADA 2020.

Konkurs jest pod honorowym patronatem:

- Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni
- Stowarzyszenie RdDiM (Razem dla Dzieci i Młodzieży)
- Wydawnictwo Rebis

Organizatorami konkurs są:

Witryna historyczno-marynistyczna www.okretypodwodne.edu.pl [1] oraz Liceum Ogólnokształcące Sióstr Salezjanek z Ostrowa Wielkopolskiego.

Warsztaty dla rodziców

Przydział sal lekcyjnych dla poszczególnych klas

Przydział stałych sal lekcyjnych dla poszczególnych klas na czas trwania pandemii

Klasa

Sala

8a 

211

8b 

103B

8c  

2B

8d 

4B

7a  

08B

7b 

05B

7c  

06B

7d 

07B

7e

04B

6a 

209

6b 

206

6c 

202

6d 

207

6e  

205

6f  

210

5a 

 10

5b 

3

4a  

0

4b 

7

4c 

 6

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA

 

3a

106

3b

106

3c

103

3d

103

2a

102

2b

102

2c

105

2d

105

1a

7

1b

104

1c

104

0

5

DO WAKACJI 2024 POZOSTAŁO

271

dni

10

godzin

10

minut

40

sekund

Najnowsze galerie