Ogólnopolski Projekt Eko-Szkoła

Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole

Dzień Ziemi jest największym ekologicznym międzynarodowym świętem, którego celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie, budowanie wspólnej odpowiedzialności oraz uświadamianie ludziom zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu. Święto to zostało ustanowione w 1970 roku, obecnie jest obchodzone w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi świętujemy od 1990 roku.  Każdego roku odbywa się ono pod określonym hasłem przewodnim. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: „Zainwestuj w naszą planetę".

W naszej szkole w tym roku obchody Dnia Ziemi połączyliśmy ze Światowym Dniem Kreatywności (21 kwietnia).  Zaproponowaliśmy uczniom  działania, w których mogli wykazać się kreatywnością,  wyobraźnią i twórczym myśleniem. Uczniowie klasy 7a i 7b przygotowali stroje z naturalnych elementów i surowców wtórnych, które zaprezentowali  podczas pokazu eko mody. Uczniowie klas 5 i 6 wykonali zabawki z odpadów  i pokazali je społeczności szkolnej podczas wystawy na korytarzu szkolnym. Tradycyjnie już nie zabrakło tematycznej gazetki.

W związku z obchodami Dnia Ziemi przyłączyliśmy się również do akcji sprzątania okolic szkoły, zorganizowanej przez MZK. Natomiast na godzinach wychowawczych uczniowie pogłębiali wiedzę z zakresu ekologii i ochrony środowiska oglądając prezentację na temat „Recykling – drugie życie odpadów".

Pokaz mody: https://youtube.com/shorts/uWfjYSLaUL0?feature=share

W. Budkowska – Kozak