Ogólnopolski Projekt Eko-Szkoła

Ochody Święta Drzewa

W tym roku nasza szkoła włączyła się w obchody Święta Drzewa. 1 października uczniowie klasy 3D wraz z nauczycielami w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMY posadzili na terenie szkolnego ogrodu sadzonki lipy, sosny, dębu, klonu i modrzewia. Święto Drzewa to również okazja do zapoznania uczniów z popularnymi gatunkami drzew liściastych i iglastych. Uczniowie klasy 2C i 3C  uczestniczyli w zajęciach w świetlicy szkolnej, podczas których nauczyli się rozpoznawać gatunki drzew rosnących w okolicy szkoły. Na koniec zajęć uczniowie przy użyciu różnych technik wykonali prace plastyczne „Jesienne Drzewo” a z zasuszonych liści wykonali zielnik. Na korytarzu szkolnym można obejrzeć gazetkę z pracami uczniów oraz sprawdzić swoją znajomość gatunków drzew.
Święto Drzewa to również całoroczne inicjatywy i działania z edukacji ekologicznej, takie jak zbiórka makulatury. Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła przystąpiła do konkursu zbiórki makulatury organizowanego przez MZK „Ratuj lasy - zbieraj makulaturę”. Zachęcamy do oddawania makulatury do punktów zbiórki odpadów komunalnych: Rupieciarnia 1 (ul. 1 – go sierpnia 18A) i Rupieciarnia 2 (ul.COP 38).

Zdjęcia w galerii: https://www.szkola11.pl/galeria/rok_szkolny_20212022-1/swieto_drzewa

W. Budkowska-Kozak