Ogólnopolski Projekt Eko-Szkoła

Gazetki szkolne w ramach projektu Eko-Szkoła

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła przystąpiła do  III edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „EKO-SZKOŁA”. Projekt ten powstał w celu stworzenia sieci placówek, które poprzez współpracę będą dzielić się pomysłami, jak kształtować ekologiczną świadomość młodego pokolenia.

W ciągu całego roku szkolnego  podejmowaliśmy wraz z uczniami  szereg działań kształtujących postawy proekologiczne. Efekty naszych prac zamieszczaliśmy na stronie internetowej szkoły oraz na fb szkolnym. Jednym z zadań, realizowanych w ramach projektu, było stworzenie na holu szkolnym gazetek z zakresu ochrony środowiska.

W ten sposób na korytarzu szkolnym zagościły gazetki o  tematyce związanej z ważnymi wydarzeniami ekologiczno - przyrodniczymi:

wrzesień 2021 – gazetka pt. „Gatunki chronione w Polsce”;
październik 2021 – gazetka z okazji Dnia Drzewa pt.”Czy znasz te drzewa?”;
styczeń 2022 – gazetka z okazji Dnia Bez Opakowań Foliowych pt. „Jak zmniejszyć ilość plastiku w życiu codziennym”;
marzec 2022 – gazetka z okazji Dnia Wody pt. „Jak oszczędzać wodę?”;
kwiecień 2022 – gazetka z okazji Dnia Ziemi;

maj 2022 – gazetka z okazji Europejskiego Dnia Parków Narodowych.

Wioletta Budkowska – Kozak
Lucyna Goc