Ogólnopolski Projekt Eko-Szkoła

Propozycja konkursu ekologicznego dla klas 4 i 5

KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH I PIĄTYCH  NA WIERSZ O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ „JESTEM EKO”

Regulamin konkursu

I. Organizatorami konkursu są nauczyciele biologii, geografii i przyrody oraz nauczyciele języka polskiego.

II. Tematyka konkursu:

Tematem konkursu jest napisanie wiersza promującego ekologiczny styl życia.

III. Cele konkursu:

- inspirowanie uczniów do aktywności twórczej, rozwijania talentów literackich oraz  rozbudzania wyobraźni i kreatywności;

- pogłębienie wiedzy na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

IV. Udział w konkursie

1.W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas czwartych i piątych z PSP 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli

2. Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie wiersza o tematyce  ekologicznej.

3. Forma wiersza dowolna, treść zgodna z tematyką konkursu. Wiersz powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem autora, posiadać tytuł oraz składać się co najmniej  z dwóch zwrotek, każda zwrotka po 4 wersy.

4. Utwór musi być wynikiem własnej twórczości, nie może być wcześniej publikowany i nagradzany w innych konkursach.

5. Praca powinna być dostarczona w formie pisma komputerowego lub  starannego i czytelnego rękopisu do 13 maja 2022 roku do organizatorów.

6. Każdy uczestnik może nadesłać wyłącznie 1 utwór.

7. Udział w konkursie jest jednoznaczny z:

a) udzieleniem prawa do  wykorzystywania wiersza w następujących polach eksploatacji: na stronie internetowej i Facebooku naszej szkoły;

b) posiadaniem zgody rodziców, dotyczącą publikowania wizerunku i napisanego utworu uczestnika - załącznik.

IV. Nagrody i wyniki konkursu

1. Prace zostaną ocenione przez komisję powołaną przez Organizatorów na  dwóch poziomach edukacyjnych klasy 4 i 5.

2. Komisja podejmuje decyzję większością głosów.

3.Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie naszej szkoły i Facebooku.

Organizatorzy  zachęcają do udziału w konkursie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.