Ogólnopolski Projekt Eko-Szkoła

Warsztaty ekologiczne i konkurs plastyczny pt. "Pszczoła i przyjaciele" - zagłosuj na pracę naszych uczniów!

Nasza szkoła bierze udział w konkursie plastycznym ,,Pszczoła i przyjaciele" na najładniej ozdobiony ul kartonowy. Organizatorem konkursu jest galeria VIVO Stalowa Wola. Zwycięzca otrzyma nagrodę w postaci aranżacji terenów zielonych wokół budynku o wartości 2000zł. W dniu 4 maja na profilu Facebook Vivo! zostały opublikowane zdjęcia wykonanych prac, a ozdobione ule w galerii Vivo. Prosimy o głosowanie na naszą pracę w dniach od 4 do 13 maja. Ul zdobiły dzieci z klasy 3 d.

W ramach akcji „Pszczoła i przyjaciele“ uczniowie klasy 3d i 4d brali w dniu dzisiejszym udział w warsztatach ekologicznych, podczas których zagłębili się w ciekawy świat pszczół.

Wystawa edukacyjna i warsztaty pszczelarskie były doskonałą okazją, aby poznać fascynujące ale pracowite życie pszczół oraz docenić, jak wiele im zawdzięczamy. Te małe, pożyteczne owady gwarantują  prawidłowe funkcjonowanie środowiska naturalnego, a także i pyszny miód. Pani prowadząca warsztaty opowiadała o życiu pszczół, budowie ula, pracy pszczelarza oraz drogocennych właściwościach miodu i innych produktów pszczelarskich. Uczniowie mieli okazję wykonania z kitu pszczelego świeczki oraz ciekawych prac plastycznych.

Barbara Skrzypek i Lucyna Goc