Ogólnopolski Projekt Eko-Szkoła

Warsztaty z zakresu hortiterapii w ogrodzie szkolnym

Jednym z podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022 jest wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach oraz rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne. Realizując te priorytetowe działania  nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu EKO-SZKOŁA.  W ciągu całego roku szkolnego pragniemy prowadzić akcje, zajęcia i imprezy, które pomogą kształtować świadomość ekologiczną naszych uczniów. Na terenie naszej szkoły powstaje piękny ogród dydaktyczno – sensoryczny, w którym odbywają się  między innymi zajęcia  z hortiterapii. Hortiterapia czyli terapia ogrodem to wykorzystanie naturalnych walorów ogrodu w celu poprawy fizycznego i psychicznego stanu zdrowia człowieka.  Zapraszamy do obejrzenia  zdjęć naszego ogrodu oraz relacji fotograficznej z pierwszych warsztatów  z hortiterapii.