Ogólnopolski program pt. "Trzymaj Formę!"

PSP 11 laureatem Międzyszkolnego Konkursu „Master Szef”

21 października 2022 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Stalowej Woli odbył się Międzyszkolny Konkurs „Master Szef” dla uczniów klas szóstych z 10 stalowowolskich szkół podstawowych. Celem konkursu było: propagowanie zasad zdrowego żywienia, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, promowanie postaw odpowiedzialności za własne zdrowie oraz integrowanie społeczności międzyszkolnej poprzez zabawę. Uczestnicy zmierzyli się z 6 konkurencjami wśród których było obieranie jabłka tak, aby powstał najdłuższy obierek, ubijanie piany z dwóch białek, lepienie pierogów, rozpoznawanie przypraw kulinarnych.  Jednym z zadań był quiz wiedzy o zdrowym trybie życia a  ostatnią konkurencją niespodzianką było stworzenie zwierzątka z  dowolnych warzyw i owoców zgromadzonych w spiżarni Mater Szefa. Po każdej konkurencji jury przyznawało drużynom punkty. Dodatkowe punkty drużyny otrzymały za wykonaną wcześniej piramidę żywieniową. Podczas konkurencji uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą kulinarną i zasadami zdrowego żywienia, ale również szybkością, zręcznością i pomysłowością. Naszą szkołę w konkursie reprezentowali uczniowie klasy 6a i 6b pod opieką nauczycielki biologii Wioletty Budkowskiej -  Kozak. W zadaniach konkursowych świetlnie dawały sobie radę Kamila i Natalia.  Swojej drużynie niezwykle mocno kibicowali: Liwia, Wiktoria, Oliwia, Emilka i Filip. Dzięki współpracy całego zespołu udało nam się uzyskać 23 punkty i tym samym zająć I miejsce. Dziękujemy wszystkim drużynom za wspaniałą zabawę i zdrową rywalizację a Gospodarzom za zaproszenie.

Zdjęcia z konkursu.

W. Budkowska-Kozak