Rada Wolontariatu

Akcja charytatywna „Wszystkie kolory świata”

Nasza szkoła już po raz piąty, brała udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF.

Uczniowie klas V i VI  w ramach zajęć z techniki pod kierunkiem p. Ewy Konieczny przygotowali specjalne, charytatywne laleczki.

Celem projektu było:

 kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,

 pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,

 zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Afryce.

Na czym polega projekt „Wszystkie kolory świata”?

Każda laleczka miała swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby. Tymi informacjami dzieci uzupełniły „akt urodzenia” laleczki. Kreatywność uczniów, a także osób im pomagających, była jak zwykle imponująca.

Dzięki tej współpracy międzypokoleniowej powstało  63 „małych, szmacianych dzieł sztuki.”

Finał Akcji charytatywnej „Wszystkie kolory świata”, odbył się podczas zabawy karnawałowej w dn. 7.02.2019 r.

W tym dniu, każdy chętny mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku w Afryce, przekazując na ten cel darowiznę w wysokości od 10 zł wzwyż.

Laleczki znalazły swoich nabywców głównie wśród uczniów klas młodszych I – III, ale nie brakowało również chętnych wśród nauczycieli, którzy chcieli sprawić radość swoim pociechom tymi oryginalnymi
i niepowtarzalnymi „przytulankami”.
Jak zwykle okazało się iż, zapotrzebowanie na ilość szmacianych laleczek nie zostało zaspokojone. Wiele dzieci było niepocieszonych, że zabrakło dla nich. Jesteśmy przekonani, że charytatywne szmaciane laleczki wybrane przez dzieci sprawią im ogromną radość.

W ramach akcji pozyskano kwotę w wysokości 943 zł, która zostanie przelana na konto UNICEF z przeznaczeniem na zakup szczepionek ratujących życie dzieci w Afryce.

Podczas kiermaszu prowadzonego przez wolontariuszy z kl VI A i VII A, odwiedzili nas reporterzy TVK Stella, umieszczając materiał w swoim wydaniu serwisu informacyjnego z dn. 8.02. 2019 r.

Szkolna Rada Wolontariatu

Koordynator AkcjiAleksandra Serafin