Rada Wolontariatu

Akcja "Wyślij pączka do Afryki 2021"

Akcja

11 lutego 2021 r. Bracia Kapucyni już po raz dziewiąty organizują akcję charytatywną „Wyślij pączka do Afryki”, która ma na celu pozyskanie środków na projekty realizowane w Republice Środkowoafrykańskiej oraz Czadzie. Datki przyniesione przez  naszych najmłodszych  podopiecznych  zostały w dniu dzisiejszym  wrzucone do puszki jednego z wolontariuszy. Będą one przeznaczone na dożywianie głodnych dzieci, ich edukację oraz wsparcie tamtejszych wspólnot. Już od najmłodszych lat uwrażliwiamy dzieci z oddziału przedszkolnego na niesienie pomocy potrzebującym.  W ten sposób możemy  podarować afrykańskim  dzieciom ciepły posiłek,  zapewnić  im pomoc  lekarską,  nową studnię, czy wyposażenie  do  szkoły.

Anna Baniuch i Małgorzata Bieszczad