Dzień Niepodległości
Klasa 5 b
Uczniowie Jedenastki - 2012

Spacerkiem po Kazimierzu

17 maja uczniowie klas IV „C” i „F” naszej szkoły byli na wycieczce w Kazimierzu Dolnym. Celem wyprawy było zapoznanie się z historią tego pięknego miasta i odpoczynek.

Uczniów powitał słoneczny, przyjazny Kazimierz, do którego obejrzenia zaprosił ich przewodnik.

Młodzież zwiedziła kościół Reformatów, słuchając opowieści przewodnika podziwiała malowniczy widok ze wzgórza klasztornego. Następnym punktem programu był rynek, ławeczka zakochanych, piękne kazimierzowskie kamienice, urokliwe uliczki oraz ruiny zamku i baszta, z której można było obejrzeć panoramę  miasta i jego okolicę.

Kolejnym punktem wycieczki była przejażdżka meleksami do wąwozu korzeniowego. Uwieńczeniem wyprawy był rejs statkiem po Wiśle oraz smaczny obiad z podwieczorkiem.

Pełni wrażeń zaopatrzeni w kazimierzowskie koguty oraz pamiątki uczniowie wrócili do rodzinnego miasta.

Opiekunowie: p. Jadwiga Biela, p. Ewa Konieczny, p. Marek Piekut