Logo

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli

Krasnale
Szkoła Promująca Zdrowie
Święto Niepodległości1
Święto Niepodległości
Naukowy zawrót głowy
Wycieczki
Dzień Nauczyciela 2022
Spotkania ze sztuką - prace naszych artystów
Poznaj Polskę
Na lodowisku
Jubileusz 30-lecia szkoły

Świetlica

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI ŚWIETLICY SZKOLNEJ W II PÓŁROCZU ROKU 2021/2022

Godziny pracy świetlicy

Świetlica szkolna pracuje od 6.00 do 16.00

Piękna nasza polska mowa

Piękna nasza polska mowa. Pod takim hasłem dzieci  ze świetlicy z grupy starszej zmagały się z pisownią trudnych wyrazów. Konkurs miał na celu dbanie o czystość i poprawność języka polskiego i  zachęcanie dzieci do zgłębiania tajników polskiej ortografii. Wyłonieni zwycięzcy to:

Alicja Warchoł II c
Nikola Zacharz III b
Jagoda Kata II a

Gratulacje!
Jolanta Dołęga

Słuchowisko pt. "Królewski syn", przygotowane przez dzieci uczęszczające na świetlicę

Słuchowisko pt. Królewski syn, przygotowane przez dzieci uczęszczające na świetlicę. Zapraszamy do wysłuchania.

Praca świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2021/2022

Sprawozdanie z pracy świetlicy w roku szkolnym 2020/2021

Praca świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2019/2020

 11 września 2019 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z policjantem, dla uczniów klas pierwszych. Dzieci uczyły się zasad bezpiecznego poruszania się na przejściach dla pieszych. Poznały, jak należy zachować się podczas niebezpiecznych zdarzeń np. pożar, wypadek, obca osoba. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki. 
 1

 10 października odbył się Międzyszkolny Jesienny Turniej Ekologiczno-Zdrowotny dla Wychowanków Świetlic Szkolnych, zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 9 w Stalowej Woli.
W turnieju wzięły udział wszystkie świetlice ze stalowowolskich szkół. Konkurs odbywał się na obiekcie edukacyjno- turystycznym „Grzybek”, potocznie nazywany Ciemnym Kątem.
W turnieju mogło brać udział ośmioro dzieci z każdej szkoły, a zadania które miały wykonać dotyczyły: artystycznej prezentacji drużyny, konkursu plastycznego „Pani Jesień”, „Jesiennego dania zdrowia”, wiedzy i umiejętności ze zdrowego odżywiania się, segregacji śmieci oraz sprawności fizycznej poprzez „Sportowy tor przeszkód”. Zadania konkursowe nadzorowali wychowawcy, przedstawiciele policji, straży pożarnej i trenerów Klubu Fitness „Świat Formy”. Całość oceniała komisja, w skład której wchodzili:
Pani Renata Knap – wiceprezydent Stalowej Woli
Pani Lidia Biernat z Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli
Pani Beata Trybulska z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli
Pan Paweł Ciołkosz – dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Stalowej Woli.
Nasza szkołę reprezentowali: Oliwia Pintal z III B, z klasy II A: Gabriela Buda, Natalia Buława, Jan Gazda, Michał Koń, Karolina Partyka, z klasy II C: Hanna Dworak, Antoni Tonderys, oraz Xsenia Wojtaś. Opiekunami drużyny były pani Katarzyna Urbańska i Bogusława Wójcik. 
Cały zespół był bardzo zdyscyplinowany i zmobilizowany przy wykonywaniu poszczególnych zadań, co zaowocowało zdobyciem I miejsca, którego główną nagrodą był bon o wartości 500 złotych. 
 

 3

2 

4_1 

 7

8 

 

 W świetlicy często odbywają się  pogadanki z panią pielęgniarką szkolną, która rozmawia z dziećmi na temat zdrowego odżywiania się, dbania o higienę, odpowiedniego ubierania się, dbania o kręgosłup itp. 

 W tym roku szkolnym 23 października został zorganizowany „Dzień Marchewki”. Celem tego dnia było uświadomienie dzieciom jakie wartości odżywcze i zdrowotne ma marchewka oraz zachęcenie wychowanków do częstego spożywania tego warzywa. W tym dniu dzieci przyszły do szkoły ubrane głównie na pomarańczowo oraz wykonywały z marchewki „Marchewkowe stworki”. Wychowawczynie pani Kasia Urbańska i Bogusia Wójcik przygotowały dla dzieci naturalne soki z marchewki oraz upiekły i częstowały dzieci marchewkowymi ciasteczkami. Impreza ta corocznie cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci, które chętnie się przebierają i w niej uczestniczą. 

dzie___marchewki 

dzien_marchewki_1 

dzie___marchewki_2 

 Kolejną imprezą świetlicową, która cieszy się co roku ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem dzieci jest „Bal Wszystkich Świętych”, połączony z konkursem „Najładniejszy strój świętego”. Dzieci wykazują się wówczas wielką pomysłowością, chętnie przebierają się, uwzględniając cechy charakterystyczne dla danego świętego. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz figurki aniołków. 

 bal_2 

bal 

bal_2 

 Świetlica szkolna współpracuje z wolontariatem szkolnym. 
 Dzieci chętnie uczestniczą w prowadzonych przez dziewczynki zajęciach, które są ciekawe, pełne pomysłów. Najbardziej lubią rebusy, krzyżówki i zagadki, za które otrzymują kolorowanki. 
 wolontariat
 06 listopada został zorganizowany w świetlicy „Dzień postaci z bajek”. Celem tego dnia było, aby dzieci poznały znane i mniej znane baśnie, bajki, takich pisarzy jak: J.Ch. Andersen, Jacob i Wilhelm Grimm  oraz Charles Perroult. Ten dzień cieszy się dużym zainteresowaniem. Z roku na rok coraz więcej dzieci przebiera się i uczestniczy w zabawie „Zgadnij kim jestem?”. Pochód przebierańców „Postaci z bajek” spacerował po szkole, odwiedzając gabinet pani dyrektor i wicedyrektor szkoły oraz dzieci uczące się w klasach 1-3. Przebrane dzieci otrzymały dyplomy oraz drobne upominki. 

bajki

bajki1_1

 Dzieci ze świetlicy z klasy  IIA i IIC  oraz IIIB, pod kierunkiem pani Bogusławy Wójciki i współpracy pani Katarzyny Urbańskiej, przygotowały i wystawiły przedstawienie teatralne pt. "Kolorowe listki".  Przedstawienie to opowiadało o spotkaniu Pani Jesieni ze zwierzątkami  leśnymi oraz o ich przygotowaniach do zimy. W przedstawieniu tym występuje również motyw ekologiczny. Zwierzątka zapewniają Panią Jesień, że dbają o czystość w lesie. 
Natomiast dzieci z klasy IA i IC przedstawiły teatrzyk „Bal lal”. Bohaterzy przedstawienia: Lale, Pajacyki i Miś postanawiają umilić sobie jesienne wieczory organizując bal. Osobą odpowiedzialną za bal jest Miś, który ma problem z zapamiętywaniem. Jego zapominalstwo prowadzi do wielu humorystycznych perypetii i o mało nie jest powodem odwołania balu. Wszystko jednak kończy się szczęśliwie. 

listki

listki1

listki2

listki4

 Wychowawcy świetlicy: pani Bogusława Wójcik i pani Katarzyna Urbańska wraz z dziećmi z klas I-III przygotowały jasełka pt. „Jezusa narodzonego wszyscy witajmy”. Jasełka  zostały wystawione w dniu 19.12.2019r. o godzinie 17.00, dla zaproszonych gości: pani Renaty Knap – zastępcy prezydenta miasta Stalowej Woli, Dyrekcji szkoły, Dziadków, Rodziców i dzieci ze świetlicy. Po Jasełkach wszyscy wspólnie podzielili się opłatkiem. 
W ten sposób świetlica szkolna chciała wprowadzić gości  w świąteczny nastrój nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. 
 boze_nar

 bo__e_nar5

boze_nar2 

boze_nar3

bo__e_nar_4

Co robimy na świetlicy?

 Kliknij na zdjęcie a zobaczysz co robią dzieciaki na świetlicy szkolnej :-)

IMG_20191024_171541

Prace kółka plastycznego na świetlicy szkolnej

Prace kółka plastycznego
Prace kółka plastycznego
Prace kółka plastycznego

Konkurs recytatorski - wiersze J.Brzechwy i J.Tuwima

Konkurs recytatorski
Konkurs recytatorski
Konkurs recytatorski
Konkurs recytatorski
Konkurs recytatorski
Konkurs recytatorski
Konkurs recytatorski

Dzień postaci z bajek

Dzień postaci z bajek
Dzień postaci z bajek
Dzień postaci z bajek
Dzień postaci z bajek
Dzień postaci z bajek
Dzień postaci z bajek
Dzień postaci z bajek
Dzień postaci z bajek
Dzień postaci z bajek
Dzień postaci z bajek
Dzień postaci z bajek
Dzień postaci z bajek
Dzień postaci z bajek
Dzień postaci z bajek
Dzień postaci z bajek
Dzień postaci z bajek
Dzień postaci z bajek

Zwyczaje wielkanocne 2017

W Wielką Środę grupa uczniów klas pierwszych i trzecich uczęszczających na zajęcia do świetlicy szkolnej przypomniała społeczności świetlicowej oraz klasie zerowej polskie zwyczaje wielkanocne. Na występ swoich pociech licznie przybyli także rodzice. Wcześniej uczniowie podczas zajęć świetlicowych wykonywali tradycyjne palmy wielkanocne, projektowali pisanki oraz wykonali kartki z życzeniami świątecznymi, które to kartki, po występie, dzieciaki wręczyły pracownikom szkoły.

Dzień postaci z bajek

4.11.2016 w świetlicy szkolnej, z okazji DNIA POSTACI Z BAJEK,odbyła się prezentacja kostiumów postaci z bajek. Dzieci wystąpiły w roli Czerwonego Kapturka, królewny Śnieżki, Tygryska z Kubusia Puchatka, Scoobi- Doo,Czarnoksiężnika z Krainy Ozz,Brzydkiego Kaczątka, Czarownicy z Królewny Śnieżki i innych ulubieńców.Odgadywały bardzo trafnie bajkowe rekwizyty i przypisywały je do bajki. Słuchały bajek czytanych przez starsza koleżankę i odpowiadały na pytania dotyczące treści bajki. Bawiły się także w bajkowe konkurencje sportowe np; wyścig Kotów w butach czy wybieranie "grochu z popiołu".
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w organizacji imprezy.

Konkurs "Najpiękniejszy kostium świętego"

28.10.16 odbył się w świetlicy szkolnej konkurs na najpiękniejszy kostium świętego. Pierwsze miejsca zajęli uczniowie klasy pierwszej Hanna Szkodowska i Mikołaj Kata . Hania przebrała się za świętą Faustynę a Mikołaj za swojego patrona św. Mikołaja. Konkurs organizowany w przededniu uroczystości Wszystkich Świętych był okazją do przypomnienia dzieciom postaci ich patronów oraz wielkich świętych.

Zdrowe odżywianie

W październiku w świetlicy szkolnej poruszano tematy zdrowego odżywiania się uczniów. Dzieci wykonały piramidę zdrowia oraz w ramach Dnia Marchewki spotkały się z higienistką szkolną na rozmowie o zdrowym odżywianiu. Podczas Dnia Marchewki uczniowie uczestniczyli także w konkursach wiedzy o warzywach, zawodach w zbieraniu marchewki czy piciu soczku marchwiowego, wykonali inscenizację "Na straganie". Ogromnym powodzeniem cieszyła się surówka z marchewki wykonana przez panie kucharki. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców i szkolnej kuchni za pomoc w organizacji imprezy.
Wakacyjne marzenia
17.06.2024 r. w świetlicy szkolnej uczniowie z chęcią opowiadali o swoich wakacyjnych planach, marzeniach oraz aktywnościach, które...
Czytaj więcej...
Wiosenna sałatka
Podczas ostatnich zajęć świetlicowych nasi uczniowie stworzyli przepyszną, pełną witamin sałatkę wiosenną. Do przygotowania tej...
Czytaj więcej...
Dzień Górnika
4 grudnia uczniowie mieli okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika oglądając film...
Czytaj więcej...

DO WAKACJI 2024 POZOSTAŁO

-24

dni

8

godzin

60

minut

30

sekund

Najnowsze galerie