Dzień Górnika

4 grudnia uczniowie mieli okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika oglądając film edukacyjny pod tytułem "Dzień Górnika". Dzieci dowiedziały się między innymi gdzie pracują górnicy, z jakich skarbów wydobywanych z ziemi możemy korzystać, w jaki sposób wydobywa się węgiel oraz jak bardzo jest nam potrzebny w codziennym życiu. Poznały barwy flagi górniczej i znaczenie koloru piór na górniczej czapce. Wysłuchały też ciekawostek o wyglądzie górniczego stroju i górniczych tradycjach. Dzieci wykonały również piękne górnicze czapki, czyli czako. Prawda, że pięknie w nich wyglądają? Z okazji Barbórki życzymy wszystkim górnikom satysfakcji z wykonywanej pracy.