ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone  po raz pierwszy w Stanach  Zjednoczonych 22 kwietnia 1970 roku. Organizatorzy zaangażowani  w obchody tego dnia pochodzą z ponad 190 krajów na całym świecie i skupieni są w organizacji Earth Day Network z siedzibą w Waszyngtonie.

W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku.

Celem akcji organizowanych podczas tego święta jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za otaczającą nas przyrodę.

Dzień Ziemi to jednocześnie czas, by każdy z nas zrobił sobie niewielki rachunek sumienia, podsumowujący nasze codzienne postępowanie. Domowy recykling, zużycie wody czy troska o najbliższe otoczenie. Każdy nasz najmniejszy choćby gest przyczynia się do poprawy jakości środowiska.

W  ramach  tegorocznych obchodów Dnia Ziemi  w naszej szkole, uczniowie klas V i VI wykonali prace plastyczne na temat: Co mogę zrobić dla Ziemi? Ciekawe, niezwykle pomysłowe, kreatywne i estetyczne prace można oglądać w galerii.

Zapraszam serdecznie.

Wioletta Budkowska-Kozak