„Wspólnej drogi nadszedł już kres…”

18 czerwca 2019 roku po ośmiu wspólnie spędzonych latach pożegnali się ze szkołą podstawową pierwsi od lat uczniowie klas ósmych.

Wszyscy zgromadzeni w sali gimnastycznej obejrzeli program artystyczny w wykonaniu uczniów klasy 8A oraz chóru Puellarum Cantus. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu szkoły. Po nim nastąpił bardzo wzruszający moment – przekazanie Sztandaru Szkoły młodszym kolegom i koleżankom. Uczniom, którzy z wyróżnieniem ukończyli szkołę, wychowawcy rozdali nagrody książkowe, a ich rodzicom listy gratulacyjne wręczyła pani dyrektor – Joanna Niwierska. Podczas uroczystości nagrody otrzymali również: laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych, wzorowe chórzystki Puellarum Cantus, uczniowie reprezentujący Poczet Sztandarowy Szkoły oraz ci, którzy uzyskali najwyższe wyniki podczas tegorocznego egzaminu ósmoklasisty.

W dalszej części uroczystości podziękowano pani dyrektor, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom. Specjalne podziękowania trafiły także do rodziców za okazaną pomoc i zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły. Najbardziej aktywnym wychowawcy wręczyli  pamiątkowe dyplomy. Nie obyło się bez wzruszeń, serdecznych słów, wyrazów wdzięczności, uśmiechów .

Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Joanna Niwierska, która podziękowała nauczycielom, uczniom i rodzicom za trud pracy oraz życzyła bezpiecznych i udanych wakacji.

Zapraszamy do obejrzenia galerii:

Agnieszka Kaczmarska