Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu - cd

Dobrze Jemy ze Szkołą  na Widelcu - cd
W dniach 8-10.03.2021 roku uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej oraz klasa 0 po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach realizujących program „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”. Ty razem uczniowie poznawali rolę poszczególnych zmysłów ze szczególnym uwzględnieniem smaku i zapachu. Poznawali różne rodzaje ziół i przyczyn, dla których warto dodawać je do potraw. Podjęta również została próba znalezienia odpowiedzi na pytania dotyczące zasadności uważnego spożywania posiłków.
Aby uzyskać odznakę „ mistrzowie zapachów i smaków” uczniowie mieli za zadanie rozpoznać smak. Zanurzając patyczek kosmetyczny w kubeczku z przygotowanym roztworem (odpowiednio: słodkim, słonym, kwaśnym i gorzkim) i dotykając go językiem próbowali określić smak roztworu. W trakcie tego eksperymentu został sformułowany wniosek, że nie wszyscy odczuwają smak w taki sam sposób i tak samo intensywnie.
Władysława Góral

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przeprowadzonych zajęć.