Akcja charytatywna na rzecz Przytuliska Psia Przystań

W dniach 6-16 czerwca br. uczniowie klasy 5d organizują akcję charytatywną dla psiaków z Przytuliska Psia Przystań w Stalowej Woli. Na korytarzu szkolnym znajduje się wystawa przybliżająca pracę schroniska, jego potrzeby oraz znajdują się aktualne zdjęcia i opisy psów czekających na nowych właścicieli.

Adopcję można przeprowadzić na dwa sposoby: adoptować wybranego psa realnie lub wspierać finansowo schronisko czy wybranego psa, czyli zostać wirtualnym opiekunem. Wystarczy co miesiąc wpłacać kwotę 30 zł na konto schroniska.

Można też zostać wolontariuszem schroniska i pomagać pracownikom w codziennej opiece nad zwierzętami.

W ww. dniach będziemy zbierać „dary“ czyli przedmioty niezbędne do funkcjonowania schroniska.  Wykaz potrzeb znajduje się na stronie schroniska: http://psiaprzystan.pl/nasze-potrzeby/. Wchodząc w poniższe linki jest możliwość zamówienia w/w rzeczy nie wychodząc z domu.

AKCESORIA I ŚRODKI CZYSTOŚCI DLA ZWIERZĄT

• koce, ręczniki, narzuty (uwaga, nie przyjmujemy kołder ani poduszek, ponieważ psy je rozszarpują),
  • smycze, obroże, szelki dla psów średnich i dużych (nie kolczatki) – zobacz
  • środki czystości takie jak:
  • płyny do mycia kojców – zobacz , zobacz
  • rękawiczki jednorazowe  rozmiar S i L- zobacz
  • ręcznik papierowe,
  • worki na śmieci  120L i 160L
  • legowiska – zobacz
  • zabawki dla zwierząt – zobacz

Schronisko prosi, żeby nie zakupywać rzeczy, których nie ma w wykazie. Jeśli ktoś z Was chce wesprzeć schronisko będziemy przymować produkty w sali 210 lub na dyżurce. Wszystkie one będą zawiezione do schroniska po zakończeniu akcji. Można przynosić rzeczy indywidualnie ale też można się złożyć w klasach i zakupić coś droższego. Uczniowie klasy 5d postanowili przeznaczyć po ok. 20 zł na ww. potrzeby. To niewielka suma pieniążków dla jednej rodziny ale od wielu osób znaczy dużo!

Pomóżmy naszym czworonożnym przyjaciołom!

Klasa 5d i L. Goc