Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej - klasy 4-8

Różne są drogi wiodące przez życie

I różne ludzkiej dobroci są style.

Jest też i taki: bez pozy, reklamy,

bez pawich piórek i skrzydeł motylich.

Dobroć, co płomień jasnej życzliwości

W czynu realne kształty przyobleka.

I całym życiem wiernie, nieprzerwanie

Trwa w służebnictwie drugiego człowieka.

10 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona z jubileuszem 250. rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej.

14 października 1773 roku Sejm powołał Komisję Edukacji Narodowej. Prace nad organem kierującym polską oświatą prowadzone były pod przewodnictwem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
W spotkaniach z monarchą uczestniczyli m. in. ksiądz Hugo Kołłątaj oraz Ignacy Potocki.

Jedną z takich narad mogliśmy zobaczyć dzięki młodym aktorom z klasy VIIIb i VId. Utwory poetyckie recytowali uczniowie klasy VIa i VIc. Chór Puellarum Cantus, który do występu przygotowała Pani Katarzyna Pisera, zadbał o płaszczyznę muzyczną. Dekorację, wraz z uczniami, stworzyła Pani Ewa Konieczny. Na zakończenie akademii uczniowie podziękowali nauczycielom za pracę i złożyli im serdeczne życzenia.

Podczas apelu Pani Dyrektor Agnieszka Pawlina wręczyła nagrody wyróżnionym nauczycielom, dołączając do życzeń.

Nauczyciele języka polskiego