Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej - klasy 0-3

Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu” - myśl tę wypowiedziała Eliza Orzeszkowa, a ponieważ jest jak najbardziej aktualna, zasługuje dziś na przypomnienie.

14 października 1773r. - 250 lat temu, Sejm Rzeczpospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej - pierwszą w Europie państwową władzę oświatową powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa na szczeblach: podstawowym, średnim i wyższym. Od tej pory dzień 14 października uznawany jest jako Dzień Nauczyciela – Święto Edukacji Narodowej.

W tym dniu pragniemy dyrekcji, wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji złożyć najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, uśmiechu na co dzień, satysfakcji z pracy i spełnienia marzeń.

Życzymy także dużo dobroci od ludzi, pogody ducha i radości z życia.

Z tej okazji uczniowie z kl. 2b przygotowali uroczystą akademię.

Beata Łoś, Monika Kawka