Europejski Dzień Języków Obcych

26 września jest Europejskim Dniem Języków Obcych. Od kilku lat nasza szkoła obchodzi ten dzień, co roku inaczej. W tym roku szkolnym stanęliśmy wszyscy na wysokości zadania. W obchody tego dnia zaangażowana była prawie cała szkoła. Klasy młodsze, 1-4 mogły robić zdjęcia w zrobionej na tę okazję mini fotobudce, w tych klasach uczący nauczyciele języka angielskiego, niekiedy też wychowawcy przybliżyli podczas lekcji niektóre kraje europejskie i tym samym sprostali idei: UCZYĆ BAWIĄC. Klasy starsze miały inne zadanie. Na początku września uczniowie klas 5-8 wylosowali państwo europejskie i zgodnie z tym przygotowali na dziś stoiska. W związku z czym od godziny 10.35 główny korytarz zapełnił się kolorami, zapachami i dźwiękami z różnych stron Europy. Klasy przygotowały w ramach swojego państwa przepiękne plakaty, niektórzy prezentowali stroje narodowe wylosowanych państw, zaprezentowane zostały także narodowe potrawy. Uczniowie, wychowawcy oraz rodzice wspólnie zadbali o oprawę tego dnia. Pomysłodawcą tego wydarzenia był Zespół Nauczycieli Języków Obcych, ale brawa należą się realizatorom tej wizji - drodzy wychowawcy, uczniowie i rodzice - pokłon w Waszą stronę. To, co przygotowaliście było niesamowicie piękne, profesjonalne i dopracowane. Dziękujemy za zaangażowanie.

Uczniowie klasy 5a nagrałi film o Europejskim Dniu Języków Obcych. Zapraszamy do obejrzenia.

Z tej to również okazji w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia, których celem było zachęcenie uczniów do uczenia się języków obcych. Dzieci obejrzały filmik w wersji wielojęzycznej i zgadywały, w jakim języku był dany fragment. Poznały ciekawostki dotyczące języków używanych w Europie i na świecie. Zaprezentowały kolegom słowa, jakie znają w innych językach (pochwaliły się m. in. znajomością słówek angielskich, niemieckich, francuskich i hiszpańskich). Następnie losowały karty pracy z wybranym europejskim państwem i wykonywały, zgodnie z poleceniem, poszczególne zadania. Dzieci wykazały się znakomitą znajomością tematu i chętnie wzięły udział w zajęciach.

A poniżej mała fotorelacja.

P. S. Rozwiązanie konkursu już niebawem.

M. Czarnecka