Higiena cyfrowa i cyberbezpieczeństwo

Choć internet to wspaniałe narzędzie do nauki i zabawy, korzystając z niego trzeba pamiętać, że należy zachować ostrożność. Dlatego Ministerstwo Edukacji i Nauki opracowało poradnik, którego stosowanie uchroni uczniów przed zagrożeniami czyhającymi w sieci.
W świecie, w którym internet staje się nieodłączną częścią codzienności, edukacja cyfrowa stanowi obszar wymagający szczególnej uwagi. Przestrzeń internetowa jest pełna nieograniczonych możliwości, ale również i potencjalnych zagrożeń. Rozwój technologiczny niesie ze sobą wyzwania, których powinniśmy być świadomi. Odpowiednie przygotowanie do nich jest kluczowe dla naszego bezpieczeństwa w sieci.
Dlatego też, korzystajmy z zasobów Internetu z głową i bądźmy bezpieczni w sieci.