II Powiatowy Konkurs Recytacji Poezji Niemieckiej "Flügel der Poesie"

II Powiatowy Konkurs Recytacji Poezji Niemieckiej

12 kwietnia w piątek odbył się w naszej szkole II Powiatowy Konkurs Recytacji Poezji Niemieckiej "Flügel der Poesie".

Po raz drugi gościliśmy u siebie uczniów i ich nauczycieli z różnych stalowowolskich szkół oraz z okolicznych miejscowości. Tym razem gościliśmy u nas uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1, nr 3, nr 9, nr 12 oraz ze Szkoły Podstawowej w Pysznicy, Jastkowicach i Przyszowie. Opiekunowie weszli w rolę jury, mogli głosować na poszczególnych uczestników z wyjątkiem swoich podopiecznych, oddając od 0 do 3 pkt w czterech kategoriach. Uczniowie recytowali wiersze klasyków i współczesnych poetów.

Z 24 uczestników nagrodziliśmy 7 wyróżnieniami, trzecie miejsce zajęła uczennica z Jastkowic Amelia Stadnik, drugie miejsce przypadło Miłoszowi Nadbereżnemu, natomiast pierwsze zdobyła nasza uczennica Gabriela Giżka.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom , sprostali bowiem nie lada wyzwaniu: recytowali poezje w języku niemieckim. Wszyscy jesteście po prostu niesamowici. Dziękujemy również opiekunom za przygotowanie podopiecznych. Ja natomiast chciałam podziękować z całego serca Pani Magdalenie Wolan oraz Ewie Konieczny za bezcenna pomoc, za dekoracje i wkład logistyczny. Dziękuję serdecznie uczennicom z klasy 7b, Wiktorii, Liwii oraz Klaudii za cudne dekoracje spełniające moje oczekiwania w stu procentach oraz dodatkowo za pomoc Emilce, Julii, Karolinie oraz Łucji.

Do zobaczenia za rok.

Magdalena Czarnecka