INTERDYSCYPLINARNY GMINNY KONKURS INTERNETOWY

Nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Stalowej Woli zapraszają uczniów klas 6-8 wszystkich szkół podstawowych Gminy Stalowa Wola do wzięcia udziału w  Internetowym Interdyscyplinarnym Konkursie Gminnym pt. „Woda źródłem życia“. Obejmuje wiedzię z zakresu 4 przedmiotów: matematyki, chemii, biologii i geografii.

Konkurs zaczyna się 3 listopada 2023 r. i trwać będzie do 22 kwietnia 2024 roku.Sklada się z 2 etapów. Pierwszy etap – drogą korespondencyjną uczniowie odpowiadają na pytania zamieszczane systematycznie na stronie szkoły. Drugi eta odbędzie się w naszej szkole i będzie miał formę pisemną.

Szczegóły w regulaminie. Zapraszamy serdecznie.

REGULAMIN INTERDYSCYPLINARNEGO GMINNEGO KONKURSU INTERNETOWEGO

pod hasłem „Woda źródłem życia”

I. Organizatorami konkursu są nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli.

II. Konkurs rozpoczyna się w dniu 3 listopada 2023 roku i będzie trwał do 22 kwietnia 2024 r. (obchody Dnia Ziemi) (końcowa data może ulec przesunięciu).

Zadania i zagadnienia do konkursu będą publikowane pod adresem  https://www.szkola11.pl/uczen/gminny_interdyscyplinarny_konkurs_internetowy

III. Cele konkursu:

- zachęcanie uczniów do poszerzania i pogłębienia swoich wiadomości dotyczących geografii, biologii, chemii i matematyki;

- rozwijanie umiejętności samodzielnego docierania do informacji, dokonywania ich selekcji, syntezy oraz wartościowania;

- wdrażanie do efektywnego wykorzystania zintegrowanej wiedzy w praktyce;

- podniesienie świadomości na temat roli wody w życiu organizmów żywych;

- kształtowanie zachowań i postaw proekologicznych;

- rozwijanie wiedzy o wodzie oraz umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji;

- zwrócenie uwagi na korelację międzyprzedmiotową (matematyka, geografia, biologia, chemia)

IV. W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych z klas 6-8 z Gminy Stalowa Wola.

V. Zakres materiału z matematyki, geografii, chemii i biologii, obejmuje treści z programu nauczania w klasach 6-8 szkoły podstawowej.

VI. Konkurs składa się z dwóch etapów:

I etap – korespondencyjny,

II etap – w PSP 11 z pomiarem czasu (rozwiązanie karty konkursowej).

VII. Pierwszy etap

a) Raz w miesiącu (pierwszy piątek miesiąca) na stronie (adres w pkt. II) będzie publikowany zestaw pytań;

b)  Zadania będą miały charakter:

- zadań zamkniętych lub zadań krótkiej odpowiedzi  (za 1 pkt);

- otwartych, w których uczestnik konkursu zapisuje odpowiedzi lub obliczenia (za 1-6 pkt). Liczba punktów, które będzie można uzyskać podana będzie przy zadaniu.

c)  Odpowiedzi na pytania, rozwiązania zadań należy odesłać w ciągu tygodnia od momentu opublikowania zadań na stronie, czyli do czwartku do godziny 18.00.
UWAGA! Liczy się godzina i data wysłania wiadomości przez uczestnika.

d)  Uczestnik konkursu musi:

Ø  odsyłając odpowiedzi do I zestawu zadań podać :

-   imię i nazwisko;

-   klasę;

-  nazwę szkoły, do której uczęszcza;

- wymyślony przez siebie swój login, który będzie umieszczony w tabeli    wyników;

- zeskanowaną zgodę rodziców uczestnika konkursu.

Ø  odsyłając odpowiedzi do następnych zestawów, uczestnik podpisuje się tylko loginem.

e)  Co miesiąc wraz z zadaniami obowiązkowymi będą zamieszczone również dodatkowe do samodzielnego rozwiązania lub zagadnienia do samodzielnego przygotowania. Zadania te będą wykorzystane w 2 etapie konkursu.

f)  Prawidłowe odpowiedzi do zadań  będą publikowane na stronie internetowej.

g)  Na stronie internetowej opublikowana będzie tabela wyników uaktualniana co miesiąc.

h)  Uczestnicy wysyłają odpowiedzi jedynie drogą mailową, na adres 1gminny.konkurs.inter@gmail.com

VIII.  Drugi etap

a)   Odbędzie się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 w Stalowej Woli przy ul. Wojska Polskiego 9 w dniu 24 kwietnia 2024 r. (środa) o godzinie 11.00.
Każdy uczestnik powinien mieć przy sobie zgodę uczestnika konkursu i legitymację.

b)   Do etapu drugiego przejdą uczniowie z największą ilością punktów zgromadzonych w I etapie (o ilości uczniów zdecydują pod koniec 1 etapu organizatorzy).
Zostaną oni zaproszeni indywidualnie do drugiego etapu.

c)   Drugi etap będzie miał formę testu, na rozwiązanie którego uczestnicy będą mieli 60 min.

d)   Obowiązuje zakres wiedzy i umiejętności z pierwszego etapu, jak również dodatkowe zagadnienia i zadania zamieszczane systematycznie na stronie konkursu do samodzielnego rozwiązania. Do zadań dodatkowych nie będą zamieszczane odpowiedzi.

IX. Laureatami konkursu zostaną osoby, które uzyskały największą sumę punktów z obu etapów.

X. Udział ucznia w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody przez rodziców/opiekunów prawnych ucznia na zbieranie i przetwarzanie danych osobowych w zakresie związanym z konkursem, zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

XI. Organizatorzy nie odpowiadają za jakość funkcjonowania poczty elektronicznej i Internetu uczestników.

XII. Ewentualne zapytania i wnioski proszę kierować do organizatorów (L. Goc - geografia, E. Drelich - matematyka,  E. Sekulska - chemia i W. Budkowska-Kozak - biologia) na adres: 1gminny.konkurs.inter@gmail.com

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE. CZEKAJĄ NA WAS ATRAKCYJNE NAGRODY.