Nagroda „Nie zagubić talentu” dla Puellarum Cantus

Chór Puellarum  Cantus znalazł się w gronie 5 zespołów z województwa podkarpackiego nagrodzonych za osiągnięcia artystyczne w programie „Nie zagubić talentu”.

Uroczysta gala odbyła się 21 listopada 2022r. w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.

„Cieszę się i jestem dumny, że mamy na Podkarpaciu tak wielu utalentowanych młodych ludzi, którzy reprezentują tyle dziedzin nauki i sztuki. To do Was należy przyszłość!” - mówił marszałek Władysław Ortyl podczas gali wręczenia stypendiów w ramach Programu wspierania młodzieży uzdolnionej „Nie zagubić talentu”.

Były gratulacje, słowa uznania, wstępy młodych talentów, wielkie brawa i chwile wzruszeń – w takiej atmosferze w Mielcu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów tegorocznym stypendystom programu prowadzonego przez Samorząd Województwa Podkarpackiego. Stypendia do młodych utalentowanych mieszkańców Podkarpacia trafiły już po raz piętnasty.

„Samorząd Województwa Podkarpackiego od lat wspiera utalentowanych uczniów, studentów, sportowców. Wiemy, że inwestycja w młode talenty jest inwestycją w przyszłość, w rozwój Podkarpacia, a każda zainwestowana w taki sposób złotówka zwróci się wielokrotnie. Z radością fundujemy stypendia z budżetu województwa wiedząc, że pozwolą wam one rozwijać pasje i sięgać po kolejne sukcesy. Gratuluję, że udało się wam już tak wiele osiągnąć, życzę w imieniu własnym i samorządu województwa kolejnych sukcesów. Czekamy na nie i z radością będziemy je znów nagradzać”– mówił w przestrzeni Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu marszałek Władysław Ortyl.

Wśród gości imprezy znaleźli się obok marszałka Władysława Ortyla, poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos, wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka, Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, radna województwa Maria Napieracz, prezydent Mielca Jacek Wiśniewski. Gośćmi honorowymi byli stypendyści programu „Nie zagubić talentu”, którzy na gale przybyli wraz z rodzicami, rodzeństwem i nauczycielami.

W XV edycji programu stypendia trafiły do 125 młodych talentów. Zarząd województwa zdecydował także o przyznaniu 138 nagród indywidulanych za osiągniecia naukowe oraz 8 nagród zespołowych – trzech dla zespołów za osiągniecia  naukowe oraz pięciu za sukcesy artystyczne.

Autor tekstu: Aleksandra Gorzelak – Nieduży
Autor zdjęć: Anna Magda