Nie tylko męski świat zabawek mechanicznych

23 maja 2023 r. oddział przedszkolny wybrał się do Galerii Malarstwa A. Karpińskiego na wystawę „Nie tylko męski świat zabawek mechanicznych”.  Ta wyjątkowa interaktywna ekspozycja przeniosła dzieci do sklepu z zabawkami sprzed lat. Wspominane z nostalgią przez kuratora wystawy skarby z dzieciństwa wielu pokoleń, są niezwykle różnorodne. Widzieliśmy kolorowe zabawki z wbudowanymi mechanizmami, drewniane, metalowe oraz z plastiku, przedmioty z duszą i charakterem. Dorośli doświadczyli sentymentalnej podróży w czasie, a młodsi zwiedzający przenieśli się do niezwykłej krainy zabawy.  Dzieci dowiedziały się jak wyglądała wańka-wstańka, kot Harmonijka czy zdalnie sterowane auta. Mogły pobawić się tymi zabawkami, przewieźć się samochodem wyścigowym.  Oglądnęły film „Przygody Misia Uszatka”. Na warsztatach plastycznych, dzieci wykonały ruchomego bączka.  Zabawki mechaniczne rozwijają wyobraźnię, wspierają koordynację ruchową u dzieci, pozwalają oswoić się z urządzeniami spotykanymi w życiu codziennym. Ta lekcja muzealna dostarczyła dzieciom mnóstwo radości i niezapomnianych wrażeń.

Anna Baniuch