Odkrywamy nowe metody nauczania

Z radością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do Projektu realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Europejskiego Plus o Maksymalnej kwocie dofinansowania 124 522,35 PLN i obejmuje dofinansowanie w proporcjach 82,52% budżet środków europejskich oraz 17,48% budżet środków krajowych.

Projekt jest realizowany od 31.12.2023 r. do 30.12.2024 r.  i obejmuje wyjazd 15 nauczycieli naszej szkoły na tygodniowe szkolenie do Hiszpanii.
Naszym partnerem zagranicznym jest Universal Mobility w Grenadzie. Projekt pt. „Discovering the new methods of teaching” – Odkrywanie nowych metod
nauczania
zakłada poznanie przez kadrę nauczycielską szerokiego wachlarza metod aktywizujących, które wykorzystamy w pracy z uczniami naszej szkoły.
Wierzymy, że zrealizowanie projektu zaowocuje podniesieniem wymiaru europejskiego naszej szkoły i spowoduje wykorzystanie dobrych praktyk do unowocześnienia pracy. Zdobyte doświadczenie oraz nowa wiedza i umiejętności zostaną wykorzystane do uatrakcyjnienia procesu nauczania. Nowe kontakty umożliwią nam prowadzenie projektów edukacyjnych w przyszłości. Wszystkie wypracowane materiały będą służyły nam na kolejne lata pracy.
Spotkania upowszechniające projekt przyczynią się do zwiększenia świadomości społeczności lokalnej o konieczności rozwoju szkół i innych placówek edukacyjnych w duchu europejskim. Bądźcie z nami na bieżąco!
Już wkrótce kolejne informacje na temat projektu.

Koordynatorzy projektu