Ostatnia wycieczka do Warszawy w ramach programu "Lekcje o finansach"

Ostatnia wycieczka do Warszawy w ramach programu

W ramach programu Ministerstwa Finansów pt. „Lekcja o finansach” uczniowie klasy 6b wybrali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Wycieczka miała bardzo ciekawy program. W pierwszy dzień zwiedziliśmy Łazienki Królewskie, Stare Miasto, Katedrę, Zamek Królewski oraz Muzeum Świat Iluzji. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o historii Warszawy oraz z jaką siłą narodu odbudowane zostało Stare Miasto oraz Zamek Królewski. Po kolacji w hotelu przeprowadziliśmy zajęcia integracyjne oraz quiz o finansach. Na drugi dzień odwiedziliśmy Ministerstwo Finansów oraz przeprowadzone zostały bardzo ciekawe warsztaty o finansach i budżecie. Podczas warsztatów poruszona została również tematyka oszczędzania od najmłodszych lat oraz planowania swoich wydatków. Warsztaty i interesująca wizyta w Ministerstwie Finansów zrobiły wrażenie na uczniach, wyjaśniły im wiele kwestii oraz pomoże na przyszłość racjonalnie planować im zakupy. Następnie odwiedziliśmy Sejm RP. Pani przewodnik poruszała tematy związane z pracą Sejmu i Senatu, pokazywała miejsca zajmowane na sali obrad przez poszczególne partie polityczne, ze stałymi miejscami zajmowanymi przez ministrów rządu, prezydenta, marszałka Sejmu, prawników i mediów. Pani przewodnik objaśniła, w jaki sposób uchwalany jest budżet państwa, i w jaki sposób rozdzielane są pieniądze publiczne. Ważną kwestią poruszaną była również Konstytucja RP i jej zapisy. Na koniec mieliśmy wizytę w Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie wzięli udział w różnych eksperymentach i ciekawych zajęciach. Wycieczka była bardzo udana, uczniowie zwiedzili ciekawe miejsca w Warszawie i każdy wrócił zadowolony do domu.

J.Bieleń i K.Grdeń

393104371_385629220569736_6207532902140571477_n