Pasowanie na ucznia klas pierwszych w roku szkolnym 2023/2024

24 października 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli odbyła się uroczystość pasowania na ucznia dzieci czterech klas pierwszych. W uroczystości uczestniczyli rodzice, wychowawcy oraz pani wicedyrektor mgr Małgorzata Paruch-Szegda. Odświętnie ubrane dzieci, przystrojone w granatowe birety, weszły do pięknie udekorowanej sali gimnastycznej wraz z wychowawczyniami w rytmie marszu. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej. Dzieci musiały zdać egzamin ze swoich wiadomości i umiejętności, których nauczyły się już w szkole. Deklamowały wiersze i śpiewały piosenki. Potem nastąpiła część oficjalna, najważniejszy moment uroczystości. Było to odśpiewanie hymnu państwowego i złożenie przyrzeczenia przy sztandarze szkoły. Po ślubowaniu każde dziecko zostało pasowane na ucznia przez panią wicedyrektor, przez symboliczne dotknięcie lewego ramienia dużym ołówkiem. Był to niezwykły, długo wyczekiwany moment dla każdego z nich.
Pani wicedyrektor M. Paruch-Szegda życzyła nowoprzyjętym uczniom wielu sukcesów w nauce w szkole podstawowej. Po pasowaniu była chwila na zrobienie pamiątkowych zdjęć klasowych. Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie panie wychowawczynie wręczyły wszystkim drobne upominki, legitymację szkolną oraz pamiątkowe dyplomy. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone i dumne, że zostały włączone do społeczności szkolnej PSP 11 w Stalowej Woli.
Wychowawcy klas pierwszych
Za zdjecja dziękujemy GregoryFoto oraz rodzicom uczniów klas pierwszych