Ekoexpress - przedstawienie z okazji Światowego Dnia Ziemi

28 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy 5d wystawili Ekoexpress z okazji Światowego Dnia Ziemi. W przedstawieniu brali również udział uczniowie z klasy 6a, 6b i 6c a w śpiewie piosenek wspomogli uczniów z klasy 5d uczniowie klasy 4a. Dekorację wykonały uczennice klasy 7a pod opieką pani E. Konieczny a piosenek nauczyła uczniów pani K. Pisera.

Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzono w Stanach Zjednoczonych 22 kwietnia 1978 r. Ludzie chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu otaczającego ich świata. W tym dniu ludzie na całym świecie zastanawiają się, jakich spustoszeń dokonał człowiek na swojej planecie, jakie są skutki i w jaki sposób można to zmienić. Tego dnia każdy z nas powinien pomyśleć, co może zrobić w swoim najbliższym środowisku. Przedstawienie miało na celu uświadomienie uczniom, jakie zagrożenia czyhają na Ziemię ze strony człowieka i skłonić do działań dla dobra naszej planety. Co TY zrobiłeś w tym tygodniu dla Ziemi?

W czwartek na korytarzu szkolnym będzie wystawione drzewo z pustymi listkami. Jeśli podjąłeś jakieś działania na rzecz naszej planety, naszego najbliższego środowiska przyjdź i wypełnij listek. Pamiętaj również o wysłaniu zdjęcia z ww. dzialaniami na adresy: w.budkowska-kozak@psp11.pl  l.goc@psp11.pl lub l.dzikowska@psp11.pl. Termin wysyłania prac do 11 maja.

Zdjęcia zostaną umieszczone na stronie szkoły.

Razem możemy więcej!

L. Goc i L. Dzikowska