Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

W dniach 8-12 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole tydzień świadomości autyzmu. Aby wyrazić solidarność z osobami z autyzmem dnia 9 kwietnia uczniowie oraz pracownicy szkoły ubrali się na niebiesko.

Podczas tego tygodnia zostało przeprowadzonych wiele działań mających na celu zapoznanie uczniów z pojęciem autyzmu oraz uwrażliwienie na problemy z jakimi borykają się osoby z tym zaburzeniem w życiu codziennym.

Wszystkie klasy wzięły udział w zabawie Niebieskie Motyle polegającej na odnajdywaniu i liczeniu motyli ukrytych na terenie szkoły. Zabawę wygrała klasa 6c i w nagrodę otrzymała bon na dzień bez pytania i kartkówek, który mogą wykorzystać w wybrany przez siebie dzień.

Zostały przygotowane gazetki tematyczne oraz niebieskie skrzydła, przy których uczniowie chętnie robili sobie zdjęcia.

Nauczyciele współorganizatorzy przeprowadzili warsztaty w klasach I-II oraz w klasach VI.

Zespół ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej