Szkoła Pamięta – uczniowie kl.6c pamiętają! Wyjście na Cmentarz parafialny w Rozwadowie

W ramach Akcji Szkoła Pamięta, w której udział bierze nasza szkoła, uczniowie klasy 6c w trakcie lekcji religii 10 listopada udali się na Cmentarz parafialny do Rozwadowa. Opiekę nad uczniami podczas wyjścia sprawowały panie: Katarzyna Majka-Małek, Magdalena Wolan, Agata Gałus. Uczniowie pomodlili się na grobach Żołnierzy poległych za Ojczyznę, uporządkowali groby, zapalili znicze. Odwiedzili grobowiec upamiętniający Powstańców Styczniowych oraz pomodlili się na cmentarzu wojennym za zmarłych Żołnierzy Wojennych - cmentarz ten znajduje się obok cmentarza parafialnego. Uczniowie zapalili znicz i pomodlili się na grobie o.Hieronima Ryby kapucyna, który pracował w klasztorze w Rozwadowie 25 lat i znany jest z niezwykłego zaangażowania w budowę parafialnego kościoła oraz wielu innych świątyń. Wyjście na cmentarz to czas przeznaczony na refleksję, zadumę, modlitwę…. Przede wszystkim jest to lekcja pamięci i szacunku dla zmarłych – nie tylko bliskich - zmarłych, których groby są zapomniane, nieznane oraz tych, którzy zmarli w obronie Ojczyzny.

A. Gałus