Szkolny Konkurs Informatyczny ,,Mistrz klawiatury klas czwartych’’

Nauczyciel informatyki zaprasza uczniów klas czwartych do udziału w konkursie pt. Mistrz klawiatury klas czwartych.

Regulamin Szkolnego Konkursu Informatycznego ,,Mistrz klawiatury klas czwartych’’

1. Cele konkursu:

- Promowanie zalet wynikających z  poprawnego pisania na klawiaturze komputerowej.

- Motywowanie uczniów do ćwiczenia pisania bezwzrokowego.

1. Konkurs jest przeprowadzany wśród uczniów klas czwartych.

2. Organizatorami konkursu jest nauczyciel informatyki: Lucyna Goc.

3. Konkurs jest jednoetapowy, zaplanowany jest na 22 lutego 2024 r. o godzinie 14.00 w sali 203 B

4. Konkurs jest powszechny. Zapisać na konkurs może się każdy uczeń klas czwartych poprzez zgłoszenie chęci udziału nauczycielowi uczącemu do 15 lutego br. Uczeń, który chce przystąpić do konkursu w momencie zgłoszenia przynosi zgodę rodziców na udział w konkursie (poniżej).

5. W trakcie konkursu uczniowie będą pisali określony przez organizatorów tekst ze strony pisaniebezwzrokowe.pl.

6. Na ostateczny wynik uzyskany przez ucznia wpływa czas pisania oraz ilość popełnionych błędów.

7. W przypadku wystąpienia problemów technicznych Uczestnik rozpoczyna pracę od początku, bez ponoszenia konsekwencji w postaci utraty punktów.

8. W przypadku równorzędnych wyników przeprowadzona zostanie dogrywka.

9. Czas trwania konkursu wynosi max 1,5 h.

10. O zwycięstwie w konkursie decyduje liczba zdobytych punktów, które są naliczane automatycznie na stronie pisaniebezwzrokowe.pl. Uczestnicy wypełniają karty konkursowe na których umieszczają informacje na temat swojej punktacji.

11. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone przez organizatorów po podliczeniu punktów zdobytych przez uczniów.

12. Trzy najlepiej posługujące się klawiaturą osoby zostaną nagrodzone tytułem ,,Szkolnego mistrza klawiatury klas czwartych”, otrzymają nagrody i dyplomy

Zgoda na udział w konkursie

Zgadzam się na udział mojego dziecka………………………………….. ucznia klasy 4 ……….. w konkursie informatycznym przeprowadzonym dla klas czwartych PSP nr 11 w Stalowej Woli  pt. Szkolny mistrz klawiatury klas czwartych, który odbędzie się 22 lutego 2024 roku o godzinie 14.00 w sali 203 B. Czas trwania konkursu około 1h – 1,5 h. Biorę pełną odpowiedzialność za powrót mojego dziecka do domu po konkursie.

……………………………………

Czytelny podpis rodzica/opiekuna