Udział klasy 3 b prelekcji "Bezpieczny Przejazd"

Udział klasy 3 b prelekcji

W dniu 21.03.2024 r.klasa 3b z PSP nr 11 im.Szarych Szeregów w Stalowej Woli w ramach kampanii społecznej, wzięła udział w prelekcji "Bezpieczny Przejazd". Zajęcia te przeprowadzili dla nas funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Natomiast Pan Andrzej Tomczyk zaprezentował nam swoją przepiękną modułową makietę kolejową, w skali 1:22,5, o wymiarach 5x2m.,pokazującą kolej buchającą dymem i parą.

Uczniowie zapoznali się z rozwadowskim dworcem PKP, gdzie znajduje się wojenny parowóz Ty2-16. Jest to najstarszy z zachowanych na świecie parowozów tej serii. Obok parowozu znajduje się semafor kształtowy połączony pędami z dźwignią, wykolejnica, żuraw wodny do parowozów oraz stare drewniane słupy telegraficzne. Uczestnicy otrzymali gadżety,zeszyt edukacyjny oraz bilet kartonowy Edmondsona na przejazd pociągiem 3 klasy z Niska do Rozwadowa, z możliwością skasowania w komposterze. Całą wycieczkę zorganizowała dla naszej klasy Pani Monika Krupa-za co serdecznie dziękujemy!

Anna Kiełbowicz, Barbara Skrzypek