Walentynki dzień dobrych uczuć i życzliwości w Zerówce

Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone! Kogo kocham, kogo lubię,

rzucę w jego stronę! Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję!

A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję!

14 lutego 2023r. obchodziliśmy w naszej grupie Walentynki. Dzieci zapoznały się z historią, tradycjami walentynkowymi w Polsce i innych krajach na świecie. W tym dniu kultywowane były tradycje polegające na okazywaniu uczuć, przyjaźni  i koleżeństwa sobie nawzajem  oraz innym osobom. Dzieci czerpały radość ze wspólnej zabawy, budowały atmosferę przyjaźni. Współdziałały w grupie, podczas  różnych konkursów i zabaw. Były też zagadki o postaciach z bajek, walentynkowe karty pracy oraz  zabawa przy muzyce do piosenki  pt. "Małe serduszko”. Dzieci wykonały  walentynkowe prace plastyczne, które podarowały sobie nawzajem i swoim najbliższym. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało czekoladową walentynkę. Był to dzień miłych wrażeń, pozytywnych uczuć i emocji.

A. Baniuch