Warsztaty profilaktyczne pt. „Bezpieczne wakacje”

7 czerwca 2023 r. uczniowie klas I-IV oraz oddziału przedszkolnego uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych „Bezpieczne wakacje”. Aspirant sztabowy Robert Kotwica i sierżant sztabowy Patrycja Gózd zapoznali naszych uczniów z zasadami ruchu drogowego, bezpieczeństwa nad wodą oraz w innych miejscach wakacyjnego wypoczynku. Mundurowi przypomnieli dzieciom zasady obowiązujące na drodze, zarówno w roli pieszego, jak i osoby poruszającej się różnymi środkami transportu.
Szczególną uwagę funkcjonariusze poświęcili na omówienie, jak ważne jest zachowanie ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię. Najmłodszych zapoznano z regułami dotyczącymi korzystania z rowerów.

W trakcie spotkania omówiono również zasady zachowania w czasie wypoczynku nad wodą. Funkcjonariusze przekazali, jak ważne jest korzystanie z atrakcji wodnych pod okiem dorosłych oraz zabawy, tylko na strzeżonych kąpieliskach.

U. Tryka