Wielka Liga Czytelników - wyniki

W tym roku szkolnym w VII Ogólnopolskim Konkursie "Wielka Liga Czytelników"  wzięło udział 23 uczniów naszej szkoły. Pierwszy etap polegał na wykonaniu 5 testów do wybranych książek konkursowych  (bądź 4 testów i wykonaniu pracy plastycznej albo napisaniu recenzji książki).  W półfinale uczniowie kl. 1-3 zmierzyli się z książką Julity Grodek "Mania, dziewczyna inna niż wszystkie", zaś uczniowie kl. 4-6 z "Doliną Miziołków" autorstwa Joanny Olech. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowało po 3 zawodników z każdej kategorii, którzy uzyskali najwyższe wyniki.

Finaliści w kategorii kl. 1-3:
    1. miejsce: Filip Mysior, kl. 3a
    2. miejsce: Leon Krawiec, kl. 3c
    3. miejsce: Jakub Bródka, kl. 3a

Wysokie wyniki zyskali również: Piotr Sobiło, kl. 1c, Patryk Czyż, kl. 3a,  Zuzanna Guzicka, kl.3b.

Finaliści w kategorii kl. 4-6:

1. miejsce: Przemek Szarama, kl. 5a
    2. miejsce: Antek Gaj, kl. 4b

Finaliści zmierzą się z książkami:
kl. 1-3 -„Gaja z Gajówki – Chatka w sercu lasu”  Anny Włodarkiewicz
kl. 4-6 - „Kwadrans” Emilii Kiereś

Książki konkursowe zostaną udostępnione przez Bibliotekę Pedagogiczną w Stalowej Woli i będą dostępne w bibliotece szkolnej.

Test ogólnopolski drużynowy online (finał) odbędzie się 9 maja 2024 r w bibliotece szkolnej.

Gratulujemy sukcesów wszystkim aktywnym czytelnikom!
A. Partyka