Wiemy jak dbać o zdrowie. Spotkanie z panią pielęgniarką

21 listopada 2023 r. uczniowie klasy 1b i 1d uczestniczyli w spotkaniu z pielęgniarką panią Mirosławą Wardach. Dzieci miały okazję dowiedzieć się: Jak należy dbać o własne zdrowie i higienę osobistą. Co jeść, by zdrowo się odżywiać. Dlaczego zjadanie śniadania jest tak bardzo ważne dla naszego organizmu. Pani pielęgniarka zwróciła szczególną uwagę na częste, dokładne mycie rąk . Przypomniała o odpowiednim ubieraniu się do pogody i bardzo ważnej roli codziennej aktywności fizycznej w zachowaniu dobrego stanu zdrowia. Dzieci poznały i omówiły piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.
Całe spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Pierwszoklasiści zdobyli wiele cennych informacji.
Serdecznie dziękujemy pani Mirosławie za przybycie, za podzielenie się swoją wiedzą i dobre rady.

Każdy uczestnik w tym dniu otrzymał smaczne jabłka do zjedzenia.

#szkołapromującazdrowie

Ewa Łątkowska, Natalia Klahs, Marzena Pioruńska