Z historią za pan brat - projekt historyczny realizowany przez klasę 5b

„Z historią za pan brat” to nazwa mini projektu historycznego realizowanego przez klasę 5b. Podczas zajęć historii uczniowie zapoznawali się z historią Starożytnej Grecji, wierzeniami jej mieszkańców oraz poznali magiczny świat Bogów Greckich. Zwieńczeniem całego projektu było przygotowanie prze uczniów scenek dotyczących Starożytnej Grecji. Podczas tych zajęć poznaliśmy życie prywatne bogini mądrości Ateny oraz bogini piękna Afrodyt. Prześledziliśmy perypetie Ateny, która zgubiła swoje atrybuty oraz wzajemną pomoc całej rodziny Bogów greckich w ich poszukiwaniu. Pojawił się również najważniejszy Bóg Zeus oraz jego bracia Hades i Posejdon. Bogowie bardzo chętnie występowali w TV i udzielali wywiadów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia

Sylwia Komada-Bober