„Zależy Ci na rozwoju swojego dziecka? Podaruj mu miłość do książek” – pasowanie na czytelnika

W listopadzie pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Zanim złożyli przyrzeczenie, musieli wykazać się znajomością baśni i bajek, odtworzyć etapy powstania książki – od autora do czytelnika,  a także wymienić zasady dbania o wypożyczone książki. Z powierzonych zadań wywiązali się znakomicie, więc na koniec w nagrodę po raz pierwszy wypożyczyli wybrane przez siebie pozycje.

Dodatkowo w ramach kolejnej odsłony kampanii „Mała książka – wielki człowiek” , której celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców, uczniowie otrzymali książkę Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” z ilustracjami Emilii Dziubak – jednej z najlepszych polskich ilustratorek. Podstawowym założeniem akcji jest zwiększenie udziału dzieci w kulturze czytelniczej poprzez zachęcenie do regularnego korzystania z bibliotek publicznych i szkolnych.  Tegorocznej kampanii towarzyszy hasło: „Zależy Ci na rozwoju swojego dziecka? Podaruj mu miłość do książek”.

A. Partyka