Zaproszenie do udziału w kolejnej edycji konkursu Ekslibris

XXVIII edycja konkursu „Ekslibris“ pod hasłem „85 lat Miejskiej Biblioteki Publicznej im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli“.
Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza oraz Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli zapraszają  uczniów klas IV-VIII do udziału w konkursie na ekslibris okolicznościowy pod hasłem „85 lat Miejskiej Biblioteki Publicznej im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli”. Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów najstarszą instytucją kultury w Stalowej Woli, jaką jest Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza, pobudzanie plastycznej aktywności twórczej młodzieży oraz zainteresowanie dzieci i młodzieży ciekawą formą wyrażania swoich myśli i koncepcji twórczych (forma ekslibrisu).

Ekslibrisy powinny być w formacie A-4, zachowując jednak zawsze charakterystyczną formę projektu plastycznego – ekslibrisu (forma plastyczna jednobarwna – kolor czarny). W pracę wkomponowany powinien być napis „Ekslibris” i „Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli” lub „MBP w Stalowej Woli”. Ocenie nie będą podlegać prace wykonane ołówkiem i kredką.

Autorzy najciekawszych ekslibrisów zostaną uhonorowani atrakcyjnymi nagrodami, laureaci zostaną powiadomieni o terminie wręczenia nagród. Fundatorami nagród są: Starostwo Powiatowe oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli.

Exlibrisy – podpisane (imię, nazwisko, szkoła, klasa) – należy przekazać pani Ewie Konieczny lub złożyć w bibliotece szkolnej do 13 listopada.